អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិដាស់តឿនកម្លាំងនគរបាលការពារព្រំដែន ឱ្យសហការជាមួយកងកម្លាំងប្រដាប់អាវុធ ផ្សេងៗទៀត ក្នុងពេល​អនុវត្តភារកិច្ច
ព្រះវិហារ៖អគ្គស្នងការនគរបាលជាតិ នាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត បានអញ្ជើញជួបសំណេះសំណាល សាក​សួរ​សុខទុក្ខ​កងកម្លាំង​នគរបាលការពារព្រំដែនប្រចាំទិសភូមិភាគទី៤ និងទី៥ កាលពី​រសៀលថ្ងៃទី១៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ នៅ​ឃុំស្រអែម ស្រុមជាំក្សាន្ត ខេត្តព្រះវិហារ នាឱកាសបុណ្យចូលឆ្នាំថ្មី ប្រពៃណីជាតិនឹង​ឈានចូល​មកដល់​នាពេលខាងមុខ។
ក្នុងឱកាសនេះនាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត លើកឡើងប្រាប់​ដល់​កងកម្លាំងនៅទីនោះដោយ​កត់សម្គាល់នូវសភាពការណ៍​ថ្មីៗ ជា​ពិសេសឧបាយកលទុច្ចរិតរបស់ក្រុមប្រឆាំងជ្រុលនិយម ដែលនៅ​ចិញ្ចឹមចិត្តប៉ុនប៉ង ផ្ដួលរំលំ រាជរដ្ឋាភិបាល ស្របច្បាប់ តាមមធ្យោ​បាយផ្សេងៗ ។
ទន្ទឹមនេះនាយឧត្តមសេនីយ៍ ស ថេត បានណែនាំដល់កង​កម្លាំងការពារព្រំដែន បន្តរួមគ្នាទប់ស្កាត់បទល្មើសនានា ដែល​អាចកើតឡើងនៅតាមព្រំដែន ពិសេសបទល្មើសឆ្លងដែនខុសច្បាប់ និងបទល្មើសគ្រឿងញៀន ។ត្រូវពង្រឹង និងយក​ចិត្ត​ទុកដាក់ សហការជាមួយបណ្ដាអង្គភាពពាក់ព័ន្ធ និងប្រទេសជាមិត្ត ដើម្បីផ្លាស់ប្ដូរព័ត៌មានគ្នាទៅវិញទៅមក សំដៅបង្ការ ទប់ស្កាត់ និងឈានទៅបង្ក្រាបបទល្មើសឱ្យបានទាន់ពេលវេលា៕