សមាគមឧកញ៉ាកម្ពុជា ចែកអំណោយជូនសាលាបឋម​សិក្សា​ក្រចាប់ ដើម្បីលើកស្ទួយវិស័យអប់រំ
(កំពង់ធំ)៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី ២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ សមាគមឧកញ៉ាកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ អ្នកឧកញ៉ា ហ៊ុន ឡាក់ អគ្គលេខាធិការសមាគម ឧកញ៉ាកម្ពុជា បាន​អញ្ជើញ​ចែកអំណោយជូន លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ និងសិស្សា​នុសិស្ស នៃសាលាបឋមសិក្សាក្រចាប់ ក្រុងស្ទឹងសែន ខេត្តកំពង់ធំ។ ពិធីនេះមានការចូលរួមពី ឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តកំពង់ធំ ដែលបាន​ជូន​ដំណើរនិងអបអរសាទរកិច្ចសប្បុរសធម៌នេះ។
ឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន បានថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅ​ចំពោះ សមាជិកសប្បុរសជនទាំងអស់នៃសមាគម​ឧកញ៉ា​កម្ពុជា ដែលបានចូលរួមបរិច្ចាគថវិកា និងសម្ភារៈ​អប់រំ ដោយ​មានការប្រគល់ជាផ្លូវការតាមរយៈ ឯកឧត្តម វង្សី វិស្សុត ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រីប្រចាំការ និងរដ្ឋមន្ត្រីទទួល​បន្ទុក​ទីស្តីការគណៈរដ្ឋមន្ត្រី។ “ថវិកា និងសម្ភារៈទាំងនេះ ពិតជាមានតម្លៃខ្លាំងណាស់ សម្រាប់លើកស្ទួយវិស័យ​អប់រំ​ក្នុងខេត្តកំពង់ធំ ដើម្បីបង្កើតធនធានមនុស្សប្រកប​ដោយគុណភាព និងអភិវឌ្ឍប្រទេសជាតិឲ្យរីកចម្រើន​ឆាប់រហ័ស” ។
អ្នកឧកញ៉ា ហ៊ុន ឡាក់ ក៏បានផ្តាំផ្ញើដល់ សិស្សានុសិស្ស​ទាំង​អស់ ឲ្យខិតខំប្រឹងប្រែងរៀនសូត្រ ដើម្បីបង្កើតអនា​គត​ភ្លឺស្វាងសម្រាប់ខ្លួនឯង គ្រួសារ និងសង្គមជាតិ។ “ក្មួយៗ​ត្រូវតែជាសិស្សល្អ ពលរដ្ឋល្អ និងយុវជនល្អ ដោយមានសុខភាពល្អ និងជៀសឲ្យឆ្ងាយពីគ្រឿង​ញៀន និងអំពើអបាយមុខទាំងអស់”។
អ្វីដែល​សំខាន់​ជាង​នេះ​ទៀត គឺការបន្តថែរក្សា សុខសន្តិ​ភាព និងការឯកភាពជាតិ ដែល សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន បានលះបង់សាច់ឈាមស្រស់ដើម្បីស្វែងរក និង​បន្សល់​ទុកឲ្យ។ ជាមួយនឹងការដឹកនាំរបស់ សម្តេចធិបតី​នាយករដ្ឋមន្ត្រី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាពេលបច្ចុប្បន្ន ប្រទេស​កម្ពុជាកំពុងស្ថិតនៅលើផ្លូវអភិវឌ្ឍន៍ ដើម្បីសម្រេចគោល​ដៅ​ក្លាយជាប្រទេសចំណូលខ្ពស់ក្នុងឆ្នាំ ២០៥០ ៕