ប្រកាសតែងតាំងប្រធានគណៈកម្មាធិការគណបក្សស្រុកបារាយណ៍ថ្មី
(កំពង់ធំ)៖ នៅរសៀលថ្ងៃទី ២៦ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២៥ ឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន សមាជិកគណៈកម្មាធិការកណ្តាល និងជាប្រធានគណៈកម្មាធិការគណបក្សខេត្តកំពង់ធំ បានអញ្ជើញប្រកាសតែងតាំង លោក ឃន ចាន់ថៃ ឲ្យបំពេញតំណែង ប្រធានគណៈកម្មាធិការគណបក្សស្រុកបារាយណ៍ ជំនួស លោក អួង សារឿង។
ឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន បានលើកឡើងថា ក្រោមការដឹកនាំដ៏ឆ្លាតវៃរបស់ សម្ដេចតេជោ ហ៊ុន សែន ប្រធានគណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ប្រទេសកម្ពុជាបានរក្សាសុខសន្តិភាព និងស្ថេរភាពនយោបាយយ៉ាងរឹងមាំ។
លោកបានបញ្ជាក់ថា ប្រធានគណៈកម្មាធិការគណបក្សស្រុកបារាយណ៍ថ្មី ត្រូវមានសមត្ថភាពដឹកនាំ និងគ្រប់គ្រងការងារ មានប្រសិទ្ធភាព ហើយជំរុញការចងក្រងក្រុមយុវជនសមាជិកគណបក្សឲ្យកាន់តែមានការចូលរួមសកម្ម។
លោក ឃន ចាន់ថៃ បានប្តេជ្ញាបំពេញភារកិច្ចតាមគោលនយោបាយ និងបទប្បញ្ញត្តិរបស់គណបក្សប្រជាជនកម្ពុជា ដោយផ្តោតលើចំណុចសំខាន់ៗ៖ អនុវត្តឲ្យបានត្រឹមត្រូវតាមកម្មវិធីនយោបាយ និងគោលការណ៍ដឹកនាំរបស់គណបក្ស។ បម្រើប្រជាពលរដ្ឋដោយមានឧត្តមគតិស្នេហាជាតិ និងស្មោះត្រង់ចំពោះមាតុភូមិ។ សហការណ៍យ៉ាងជិតស្និទ្ធជាមួយគណបក្សមូលដ្ឋានគ្រប់ថ្នាក់។ រក្សាសាមគ្គីភាព និងឯកភាពក្នុងជួរថ្នាក់ដឹកនាំ និងសមាជិកគណបក្សនៅរាល់កម្រិត។
ឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន បានផ្តល់ដំបូន្មាន និងអំពាវនាវឲ្យក្រុមដឹកនាំគណបក្សនៅស្រុកបារាយណ៍ បន្តបំពេញភារកិច្ចដោយស្មោះត្រង់ និងមានការប្រកបដោយទំនួលខុសត្រូវ ៕