ប្រកាសសមាសភាពក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តសៀមរាបភ្នំពេញ៖នៅសាលសន្និសីទសុខា សៀមរាបកាលពីព្រឹកថ្ងៃទី៧ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តមនាយឧត្តមសេនីយ៍ ទៀ សីហា ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងការពារជាតិ និងជាប្រធានក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាល​ចុះ​មូលដ្ឋានខេត្តសៀមរាប បានអញ្ជើញជាអធិបតី​ក្នុងពិធីប្រកាស​សមាស​ភាព​ក្រុម​ការងារាជរដ្ឋាភិបាលចុះមូលដ្ឋានខេត្តសៀមរាប ។ក្នុងពិធីដដែលនេះ​ដើម្បី​ត្រួតពិនិត្យ និងគាំទ្រ​ការអនុវត្តកម្មវិធី​នយោបាយ និង​យុទ្ធសាស្រ្ត​បញ្ចកោណដំណាក់កាលទី១ របស់​រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ។
ឯកឧត្តម ប្រាក់ សោភ័ណ អភិបាលខេត្តសៀមរាប បានគូសរំលេចថា ក្រុមការងារចុះមូលដ្ឋានដើរតួនាទី​យ៉ាងសំខាន់​ក្នុងការជួយគាំទ្រ ទាំង​បច្ចេកទេស និងធនធានដល់រដ្ឋបាលថ្នាក់ក្រោមជាតិ លើការអនុវត្ត​គោល​នយោបាយ​ជាយុទ្ធសាស្ត្រ បញ្ចកោណដំណាក់កាលទី១ ដើម្បី​កំណើន ការងារ សមធម៌ ប្រសិទ្ធភាព និងចីរភាព ដែលមានការកែ​ទម្រង់ និងការ​ពង្រឹង​អភិបាលកិច្ចជាស្នូល ដោយកំណត់អាទិភាពជា​គន្លឹះចំនួន៥ គឺមនុស្ស ផ្លូវ ទឹក ភ្លើង និងបច្ចេកវិទ្យា សំដៅការពារ ថែរក្សា ពូនជ្រំសមិទ្ធផលជាតិ ជម្រុញសន្ទុះកំណើនសេដ្ឋកិច្ច ធ្វើឱ្យប្រទេសកម្ពុជា ប្រែក្លាយជា​ប្រទេសមានចំណូល​មធ្យម​កម្រិតខ្ពស់នៅឆ្នាំ២០៣០ និងកសាងមូលដ្ឋានឆ្ពោះទៅសម្រេច​ចក្ខុវិស័យកម្ពុជាឆ្នាំ២០៥០ ប្រែក្លាយជាប្រទេស​មានចំណូលខ្ពស់ ។
បន្ទាប់ពីបានអានសេចក្តីសម្រេចស្ដីពីការបង្កើតក្រុមការចុះមូលដ្ឋានខេត្តសៀមរាប និងឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី បានប្រគល់សេចក្តី​សម្រេចស្តីពីការចាត់តាំងសមាសភាពក្រុមការងាររាជរដ្ឋាភិបាល ចុះមូលដ្ឋានខេត្តសៀមរាបជូន​ដល់ប្រធានក្រុមការងារគ្រប់ក្រុង ស្រុករួចមក មានប្រសាសន៍នោះដែរឯកឧត្តមឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី ទៀ សីហា បាន​កោតសរសើរ និងវាយតម្លៃខ្ពស់ចំពោះថ្នាក់ដឹកនាំ មន្ត្រី​រាជការ និងកងកម្លាំងមានសមត្ថកិច្ចពាក់ព័ន្ធ គ្រប់​លំដាប់​ថ្នាក់នៃ​រដ្ឋបាលខេត្តសៀមរាប ព្រមទាំងសមាសភាពក្រុមការងារ​រាជរដ្ឋា​ភិបាល ចុះមូលដ្ឋានខេត្តសៀមរាប ដែលបានខិត​ខំរួមគ្នាយ៉ាងសកម្ម ក្នុងការបំពេញតួនាទីភារកិច្ច បានយ៉ាងល្អប្រសើរប្រកបដោយ ស្មារតីទទួលខុសត្រូវ សម្រេចបាន​សមិទ្ធផលនានាជាច្រើនគួរឱ្យ​កត់សម្គាល់ ៕