តំបន់ប្រតិបត្តិការសឹករងកំពង់ធំបើកវគ្គហ្វឹកហ្វឺនបំប៉នលំហាត់របៀបរយៈពេលខ្លី
សៀមរាប៖វគ្គហ្វឹកហ្វឺនបំប៉នលំហាត់របៀបរយៈពេលខ្លី និងពង្រឹងការ​អនុវត្តសេចក្តីណែនាំលេខ០០៣/២០២០ សណន របស់ក្រសួង​ការពារជាតិស្តីពីវិធានការពង្រឹងអនុវត្តន៍លក្ខន្តិកៈទូទៅចំពោះយោធិននៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ(ខ. ភ. ម) បទវិន័យទូទៅសម្រាប់ ខ.ភ.ម. និងលំហាត់របៀបនៃខ.ភ.ម.បានប្រារព្ធបើកនៅទី​បញ្ជាការ​តំបន់ប្រតិបត្តិការសឹករងកំពង់ធំ យោធភូមិភាគទី៤ កាលពីព្រឹកថ្ងៃ​ទី១៨ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២៥ ។
លោកអនុសេនីយ៍ឯក ឈា ពិសិដ្ឋ នាយការិយាល័យហ្វឹកហ្វឺនបាន​ឱ្យដឹងថា វគ្គនេះមានរយៈពេល ៧ ថ្ងៃ ដោយមាន​សិក្ខាកាមចូលរួម ១០០នាក់ ,គណៈកម្មការគ្រប់គ្រងវគ្គ៥នាក់ និងគ្រូយោធាចារ្យ ៣នាក់។
ឧត្តមសេនីយ៍ទោ សោម ស៊ុន មេបញ្ជាការតំបន់ប្រតិបត្តិការសឹករង​កំពង់ធំបានអរគុណការិយាល័យហ្វឹកហ្វឺន ដែល​បានសហកា​រល្អជា​មួយការិយាល័យ ស្ថាប័ន និងអង្គភាពពាក់ព័ន្ធ រៀបចំដំណើរការ​ហ្វឹកហ្វឺននេះឡើង និងជាត្រៀម​លក្ខណៈ ដើម្បីចូលរួមអបអរសាទរ​បុណ្យចូលឆ្នាំថ្មីប្រពៃណីជាតិខ្មែរ ដែលនឹងឈានមកដល់​នៅពេល​ដ៏ខ្លីខាងមុខនេះ៕