ខេត្តកំពង់ធំប្រារព្ធប្រឡងចូលរៀនពុទ្ធិកមធ្យមសិក្សាបឋមភូមិ
កំពង់ធំ៖មន្ទីរធម្មការ និងសាសនាខេត្តកំពង់ធំកាលពីថ្ងៃទី១៨ ខែមីនា បានប្រារព្ធសម័យ​ប្រឡងចូលរៀនពុទ្ធិក​មធ្យមសិក្សា​បឋមភូមិ (អនុវិទ្យាល័យ) នៅវត្តឥន្រ្ទីយ៍សំវរៈ ហៅ វត្តកំពង់ធំ ស្ថិតក្នុងសង្កាត់​ព្រៃតាហ៊ូ ក្រុងស្ទឹងសែន ដោយ​​មាន​ការចូលរួមកាត់វិញ្ញាសាពីលោក អ៊ុង វុទ្ធី អភិបាលរងខេត្តកំពង់ធំតំណាងឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន អភិបាល​ខេត្តកំពង់ធំ, ព្រះទេពសត្ថា សៀង សុខ ព្រះរាជាគណៈថ្នាក់​ចត្វា និងជាព្រះមេគណខេត្ត, លោក ឈួន ល័ក្ខ ប្រធានប្រតិភូ​ក្រសួង​ធម្មការ និងសាសនា និង លោក តាន់ តៃជ្រាន់ ប្រធានមន្ទីរធម្មការ និងសាសនាខេត្តកំពង់ធំ។
សម្រាប់ការប្រឡងឆ្នាំនេះ មាន បេក្ខសមណសិស្សចំនួន ១៨៥អង្គ ដែលជាសមណសិស្សនិមន្ត​មកពីក្រុងស្រុក​នានា​នៃខេត្តកំពង់ធំ និងខេត្តជិតខាង។មណ្ឌលប្រឡងមាន ៨ បន្ទប់ប្រឡង ។
ក្នុងឱកាសនេះលោក អ៊ុង វុទ្ធី បានលើកទឹកចិត្តដល់បេក្ខសមណសិស្ស​ឱ្យខិតខំប្រឹងប្រែងអស់ពីសមត្ថភាព ក្នុងការប្រឡង​គ្រប់វិញ្ញាសានិង​គោរពច្បាប់ប្រឡងឱ្យបានម៉ឹងម៉ាត់៕