រដ្ឋមន្រ្តីសុខាភិបាល អញ្ជើញពិនិត្យស្ថានភាពមន្ទីរពេទ្យបង្អែកឆ្លូង ជាមួយនឹងការជំរុញបន្ថែម
ក្រចេះ៖ឯកឧត្តមសាស្ត្រាចារ្យ ឈាង រ៉ា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសុខាភិបាល កាលពីរសៀលថ្ងៃទី១៩ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ បានបន្តចុះពិនិត្យសកម្មភាពបម្រើសេវាសុខាភិបាល និងវឌ្ឍនភាពនៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកឆ្លូង ខេត្តក្រចេះ ។
ក្នុងដំណើរចុះពិនិត្យជាក់ស្តែងនៅមន្ទីរពេទ្យបង្អែកឆ្លូង ដែលរួមដំណើរដោយឯកឧត្តម វ៉ា ថន អភិបាលខេត្តក្រចេះ ឯកឧត្តមសាស្ត្រាចារ្យ ឈាង រ៉ា រដ្ឋមន្ត្រីក្រសួងសុខាភិបាល បានជួបសំណេះសំណាលជាមួយថ្នាក់ដឹកនាំ គ្រូពេទ្យ និងបុគ្គលិកសុខាភិបាលដែលកំពុងបម្រើការងារនៅទីនោះ ។ជាមួយនឹងការសរសើរ លើកទឹកចិត្តដល់គ្រូពេទ្យ និងបុគ្គលិកសុខាភិបាលឯកឧត្តមរដ្ឋមន្រ្តី បានជំរុញដល់គ្រូពេទ្យ មន្រ្តី បុគ្គលិកនៃមន្ទីរពេទ្យសូមបន្តខិតខំប្រឹងប្រែង ពង្រឹងសមត្ថភាពបន្ថែមទៀត ដើម្បីបង្កើនគុណភាព ប្រសិទ្ធភាព និងស័ក្តិសិទ្ធភាព ក្នុងការធ្វើរោគវិនិច្ឆ័យ ការផ្តល់សេវាសង្គ្រោះបន្ទាន់ និងវះកាត់ ក្នុងការអនុវត្តវិធានការគន្លឹះក្នុងវិស័យសុខាភិបាល (គ.វ.ស)។
ឯកឧត្តមរដ្ឋមន្ត្រី បានផ្តល់អនុសាសន៍បានផ្តល់អនុសាសន៍ថា ការអភិវឌ្ឍសមត្ថភាពដែលមានស្រាប់ឱ្យបានកាន់តែខ្លាំងមាំទាំ គឺជាការដាក់ខ្លួនបម្រើក្នុងវិស័យសុខាភិបាលកាន់តែមានប្រសិទ្ធភាព និងជាការដើរឱ្យទាន់សម័យឌីជីថល និងនវានុវត្តន៍៕