ឯកឧត្តម វង សូត ៖ បើគ្មានសន្តិភាពទេ នោះយើងទាំងអស់គ្នា គ្មានអ្វីគ្រប់យ៉ាងដូចសព្វថ្ងៃនេះទេ
(ត្បូងឃ្មុំ)៖ រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា នីតិកាលទី៧ នៃរដ្ឋសភា ក្រោ​ម​​ការដឹកនាំរបស់សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត នាយក​រដ្ឋមន្រ្តី បានប្តេជ្ញាចិត្តដ៏មោះមុតក្នុងការថែរក្សា «សន្តិភា​ព​» និង​ការតម្កល់ «សន្តិភាព» ជាគុណតម្លៃខ្ពស់បំផុត គឺគ្មានការ​ប្រែ​ប្រួល​ជាដាច់ខាត ទោះបីក្នុងតម្លៃណាក៏ដោយ។ បើគ្មានសន្តិ​ភា​ព​ទេ នោះយើងទាំងអស់គ្នា គ្មានអ្វីគ្រប់យ៉ាងដូចសព្វថ្ងៃ​នេះ​ទេ ។
នេះជាការថ្លែងបញ្ជាក់របស់ ឯកឧត្តម វង សូត អនុប្រធាន​ទី២រដ្ឋសភា នៅព្រឹកថ្ងៃទី២១ ខែមីនា ឆ្នាំ២០២៥ ក្នុងឱកាស​អញ្ជើញជួបសំណេះសំណាលជាមួយអាជ្ញាធរមូលដ្ឋានក្រុមប្រឹក្សាស្រុក ឃុំ និងភូមិទូទាំងស្រុកត្បូងឃ្មុំ ក្នុងខេត្តត្បូងឃ្មុំ។
ឯកឧត្តម វង សូត បានថ្លែងអំណរគុណ និងកោតសរសើរក្រុម​ការងារ ​គណបក្សស្រុកត្បូងឃ្មុំ ដែលបានខិតខំប្រឹងប្រែង ក្នុង​ការ​នាំយកជ័យជំនះជូនគណបក្សប្រជាជន និងផ្តល់​ឱកាស​ជូន សម្តេចមហាបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ក្នុងការបន្តវេនដឹកនាំ​រាជរដ្ឋាភិបាល នីតិកាលទី៧។ ក្រោមការដឹកនាំរដ្ឋា​ភិបាល​បន្តវេន បានធ្វើឱ្យប្រទេសជាតិរក្សាបានសុខសន្តិភាព ស្ថិរភាព​កំណើនសេដ្ឋកិច្ច ឈានទៅសម្រេចបានគោល​ដៅអភិវឌ្ឍ ក្លាយទៅជាប្រទេសមានចំណូលមធ្យមកម្រិត​ខ្ពស់ក្នុងឆ្នាំ​២០៣០ និងប្រទេសចំណូលខ្ពស់ ក្នុងឆ្នាំ២០៥០ ។
ឯកឧត្តម វង សូត ព្រមទាំងឯកឧត្តម លោកជំទាវ តំណាង រាស្រ្តមណ្ឌលត្បូងឃ្មុំ បានឧបត្ថម្ភថវិកា ដល់សមាជិក សមាជិកាជាង ៣០០នាក់ ក្នុងម្នាក់ៗ ៥ម៉ឺនរៀល ៕