៣-កាស៊ីណូមិនទាន់មានប្រព័ន្ធប្រព្រឹត្តិកម្មសំណល់​ទឹក​កខ្វក់នៅឡើយទេ
៤-កាស៊ីណូមិនទាន់បានរៀបចំទីតាំងទុកដាក់​សំរាម​សំណល់​រឹងបានត្រឹមត្រូវនៅឡើយ
៣-បញ្ចេញសំណល់រាវ សំណល់រឹង ពុំមានលិខិតអនុញ្ញាត​ពីក្រសួងបរិស្ថាន
៤-ដំណើរការអាជីវកម្ម ដោយពុំបានរៀបចំរបាយការណ៍​វាយ​តម្លៃហេតុប៉ះពាល់បរិស្ថាន និងកិច្ចសន្យាការពារ​បរិស្ថាន​។
ក្រសួងបរិស្ថានបានដាក់ចេញវិធានការអនុវត្តចំពោះក្រុមហ៊ុន
១-ក្រុមហ៊ុនត្រូវបញ្ឈប់ការបង្ហូរសំណល់រាវចេញពីទីតាំង​កាស៊ីណូ ចូលទៅប្រភពទឹកសាធារណៈ (ព្រែកចាក) ជា​បណ្តោះអាសន្ន រហូតបញ្ចប់ការសាងសង់អាង​ប្រព្រឹត្តិ​កម្ម និងទទួលបានការអនុញ្ញាតពីក្រសួងបរិស្ថាន។
២-អនុវត្តពិន័យអន្តរការណ៍ លើករណី៖
-ការបញ្ចេញសំណល់រាវពុំបានធ្វើការសម្អាតត្រឹមត្រូវ និងលើសកម្រិតកំណត់ស្តង់ដារបញ្ចេញ ល្មើសទៅ​នឹង​មាត្រា១៥៦ មាត្រា១៦០ មាត្រា២៨៧ មាត្រា២៨៩ នៃក្រមបរិស្ថាននិងធនធានធម្មជាតិ, មាត្រា៤ មាត្រា៦ នៃអនុក្រឹត្យស្តីពីការ ត្រួតពិនិត្យការបំពុលទឹក និង​មាត្រា៩ថ្មី នៃអនុក្រឹត្យស្តីពីការកែសម្រួល មាត្រា៤ មាត្រា៩ មាត្រា១១ មាត្រា១២ មាត្រា១៣ មាត្រា១៧ និងតារាងឧបសម្ព័ន្ធ២ ឧបសម្ព័ន្ធ២ ឧបសម្ព័ន្ធ៣ ឧបសម្ព័ន្ធ៤ និងឧបសម្ព័ន្ធ៥ នៃអនុក្រឹត្យស្តីពីការ​ត្រួតពិនិត្យការបំពុលទឹក និងត្រូវរៀបចំប្រព័ន្ធប្រព្រឹត្តិកម្ម​សំណល់រាវ ដាក់ឱ្យដំណើរការតាមលក្ខណៈបច្ចេកទេស មានសមត្ថភាពសម្អាតឆ្លើយតបតាមស្តង់ដារបញ្ចេញសំណល់រាវ ដោយប្រើប្រាស់ក្រុមហ៊ុន ផ្តល់សេវាវិស្វកម្ម​បរិស្ថាន ដែលទទួលបានការអនុញ្ញាតពីក្រសួងបរិស្ថាន
• បង្កឱ្យមានការបំពុលទឹកព្រែកចាក ល្មើសទៅនឹង​មាត្រា​១៥៦ មាត្រា១៦០ មាត្រា២៨៧ មាត្រា២៩០ នៃក្រម​បរិស្ថាននិងធនធានធម្មជាតិ, មាត្រា៤ មាត្រា៦ នៃ​អនុ​ក្រឹត្យ​​ស្តីពីការត្រួតពិនិត្យការបំពុលទឹក និងមាត្រា៩ថ្មី នៃអនុក្រឹត្យស្តីពី ការកែសម្រួលមាត្រា៤ មាត្រា៩ មាត្រា​១១ មាត្រា១២ មាត្រា១៣ មាត្រា១៧ និងតារាង ឧបសម្ព័ន្ធ​២ ឧបសម្ព័ន្ធ២ ឧបសម្ព័ន្ធ៣ ឧបសម្ព័ន្ធ៤ និងឧបសម្ព័ន្ធ៥ នៃអនុក្រឹត្យស្តីពីការ ត្រួតពិនិត្យការ​បំពុលទឹក និងកាស៊ីណូត្រូវធ្វើការស្ដារសម្អាត​ទីតាំង​ដែលទទួលរងការបំពុលឱ្យមានភាពល្អប្រសើរ ឡើងវិញ
• បញ្ចេញសំណល់រាវ សំណល់រឹង ពុំមានលិខិតអនុញ្ញាត​ពីក្រសួងបរិស្ថាន ល្មើសទៅនឹងមាត្រា១៧៣ មាត្រា២៨៦ នៃក្រមបរិស្ថាននិងធនធានធម្មជាតិ
• ដំណើរការអាជីវកម្ម ដោយពុំបានរៀបចំរបាយការណ៍​វាយតម្លៃហេតុប៉ះពាល់បរិស្ថាន និងកិច្ចសន្យាការពារ​បរិស្ថាន ល្មើសនឹងមាត្រា៦៦៨ នៃក្រមបរិស្ថាន និង​ធនធានធម្មជាតិ និងត្រូវរៀបចំរបាយការណ៍វាយ​តម្លៃ​ហេតុប៉ះពាល់បរិស្ថាន។
៣-ត្រូវផ្តល់សំណងការខូចខាតផលប៉ះពាល់បរិស្ថាន និង​សុខភាពសាធារណៈ ទៅតាមការគណនាជាក់ស្តែង​របស់​មន្ត្រីជំនាញ និងអនុលោមតាមក្រមបរិស្ថាន និងធនធាន​ធម្មជាតិ ។