ឯកឧត្តម.នួន ផា​រ័ត្ន​ អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ អញ្ជើញ​ចែកអំ​ណោយ​ពលរដ្ឋក្រីក្រ ២០០គ្រួសារ
(កំពង់​ធំ)៖ នៅព្រឹកថ្ងៃទី ២៥ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២៥ ឯកឧត្តម នួន ផារ័ត្ន អភិបាលខេត្តកំពង់ធំ បានអញ្ជើញ​ចូលរួម​ក្នុងកម្មវិធីចែកអំណោយរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល ដែល​ផ្តល់តាមរយៈ មន្ទីរសង្គមកិច្ច អតីតយុទ្ធជន និងយុវនីតិ​សម្បទា ជូនដល់គ្រួសារក្រីក្រចំនួន ២០០គ្រួសារ នៅ​ស្រុក​ប្រាសាទបល្ល័ង្គ។
ក្នុងឱកាសនេះ ឯកឧត្តមបាននាំយក អំណោយស្បៀង​អា​ហារ ដល់ប្រជាពលរដ្ឋដើម្បីជួយសម្រួលការរស់​នៅ​ប្រចាំ​ថ្ងៃ ដោយ គ្រួសារ ១ ទទួលបាន អង្ករ ២៥គីឡូក្រាម ត្រីខ ១យួរ ទឹកត្រី ១ យួរ ទឹកស៊ីអ៊ីវ ១ យួរ ភួយ ១ ។
ជាមួយគ្នានេះ ឯកឧត្តមក៏បានផ្តាំផ្ញើសារលើកទឹកចិត្ត និងសាកសួរសុខទុក្ខពី សម្តេចតេជោ ហ៊ុន សែន និង សម្តេចបវរធិបតី ហ៊ុន ម៉ាណែត ដល់បងប្អូនប្រជាពល​រដ្ឋផងដែរ។
ឯកឧត្តម ក៏បានលើកទឹកចិត្តឲ្យប្រជាពលរដ្ឋ យកចិត្ត​ទុក​ដាក់លើសុខភាព ដោយអនុវត្តជីវិតប្រកបដោយអនាម័យ ហូបស្អាត ផឹកស្អាត រស់នៅស្អាត។ ព្រមទាំងអំពាវនាវឲ្យ ចិញ្ចឹមសត្វ ដាំបន្លែ ដើម្បីបង្កើនជីវភាព និងអប់រំកូនចៅឲ្យ​ឆ្ងាយ​ពីគ្រឿងញៀន ៕